OPTIMO

Automatyka do bram skrzydłowych


Accessoires

KIT »
Technical specifications »

Automatyka do bram skrzydłowych

LIFE otwiera nowe perspektywy w sektorze automatyki – także w dziedzinie siłowników do bram skrzydłowych. Grupa liniowych siłowników elektromechanicznych Optimo oferuje szerokie możliwości wyboru pomiedzy wersjami 230 V i 24 V z wolnym lub szybkim ruchem. Projekt i wykonanie na bardzo wysokim poziomie sa zgodne z najwyższymi standardami obecnymi na rynku w zakresie jakosci, design i funkcjonalności. Ale to jeszcze nie wszystko, odkryjcie także i Wy wszystkie zalety tego i innych produktów firmy LIFE: otwórzcie nową ere w „home integration”!

Całoroczna ochrona

Mechanizm odblokowania jest idealnie zabezpieczony przed dostaniem sie do środka wody czy innych ciał obcych. Chociaż jego używanie jest przewidziane raczej rzadko, to jednak został on zaprojektowany w sposób zapewniający maksymalną prostote, szybkość i bezpieczeństwo użytkowania: dodatkowa wygoda.

Natychmiastowe bezpieczeństwo

Siłownik Optimo wyposażony jest w czułe „oko” i „mózg” a sa nimi: enkoder optyczny, centralka elektroniczna oraz wyłączniki krańcowe. Enkoder kontroluje funkcjonowanie bramy i natychmiast rozpoznaje obecność osoby lub jakiegokolwiek przedmiotu, który znajdzie sie niespodziewanie w zasiegu jego działania. Centralka przetwarza wszystkie te informacje i uruchamia w rzeczywistym czasie środki bezpieczenstwa dostosowane do danej sytuacji. A ponieważ bezpieczenstwa nigdy nie jest za dużo, Optimo jest wyposażony także w dwa urzadzenia wyłączania krancowego, które dodatkowo wysyłają niezwykle precyzyjny sygnał dotyczący pozycji bramy.

Optymalnie przygotowany

Siłownik Optimo dostarczany jest razem z kablem zasilajacym i z kablem przekazującym sygnał, każdy o długości 1 metra, co znacząco ułatwia podłączenia elektryczne, wyposażony jest również w system wewnętrznego okablowania, co ułatwia konserwacje. Solidne, modułowe strzemiona montażowe są idealne przygotowane do sprostania każdemu wymogowi instalacj i w każdych warunkach. Instrukcje montażu, jasne i łatwe, pomagają instalatorom podczas każdego etapu pracy. LIFE dopracował wszystko w najmniejszym detalu: także wspaniałą stylistykę i zindywidualizowaną game produktów.