VIS

Automatyka do bram przemysłowych


Technical specifications »

Automatyka do bram przemysłowych

LIFE nadaje nowy wizerunek branży automatyki przemysłowej oferując szeroką gamę awangardowych urzadzeń. Przykładem jest Vis, specyficzna grupa siłowników do bram sekcyjnych oraz przesuwnych. Oprócz możliwości wyboru pomiędzy rodzajami instalacji, Vis oferuje silnik skonstruowany specjalnie dla tego typu zastosowań, cechuje go również wszechstronność funkcji oraz wysoką jakość wykonania, dopracowana w każdym szczególe oraz fascynujący i awangardowy projekt. Niech również Państwo skorzystają z zalet produktów LIFE: to naprawdę duży krok naprzód w zakresie ”home integration”.

Elektroniczne oko czuwa nad waszym bezpieczeństwem

Jak wszystkie silniki produkcji LIFE, także modele Vis są wyposażone w enkoder optyczny: to urządzenie ma funkcje monitorowania w rzeczywistym czasie pozycji bramy i sygnalizowania centralce elektronicznej, zainstalowanej wewnątrz lub zamontowanej na zewnątrz, obecności ewentualnych przeszkód. W praktyce to tak, jakby mieć do dyspozycji niezawodnego obserwatora, który czuwa nad Państwa bezpieczeństwem. Ale to nie wszystko: instalacja wyposażona jest także w urządzenia „wyłaczników krańcowych”, z mikrometryczną regulacją, gotowe do automatycznego uruchomienia, zarówno w fazie otwierania jak i zamykania.

Specjalne tworzywa, oryginalne pomysły

Modele Vis powstają dzięki wykorzystaniu przez firmę LIFE najnowszych zdobyczy nauki w zakresie poszukiwania nowych technologii i systemów, które są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom sektora przemysłowego. Siłowniki Vis produkowane są z najlepszych materiałów i przy zwróceniu szczególnej uwagi na wymogi najbardziej rygorystycznych standardów jakości w celu zapewnienia maksymalnej trwałości i perfekcyjnej eksploatacji w czasie. Siłownik został dokładnie opracowany i udoskonalony do napędu bram sekcyjnych i przesuwnych. Mechanizm awaryjnego odblokowywania obsługuje się bardzo łatwo a ponowne zablokowanie następuje automatycznie. Oba typy napędów, na bezpośrednie zazębienie kół oraz napęd łancuchowy, są niezawodne i gwarantują cichą pracę.

Nowość zaprojektowana, by trwać

Modele Vis zostały zaprojektowane bez oszczędzania na jakości. Obudowa wykonana jest z aluminiowego odlewu cisnieniowego o wysokiej gęstości, przez co uzyskano obniżenie ciężaru i zarazem podwyższoną trwałość. Zewnetrzna obudowa, marka fabryki LIFE, jest odporna na deformacje. Wał korbowy i podstawowe koła zebate opierają się na łożyskach, panewkach i podkładkach o dużych rozmiarach w celu zagwarantowania najwyższej solidności i wytrzymałości w czasie. W wersji z wbudowaną centralką, zintegrowany panel sterowania w obudowie ochronnej umożliwia zindywidualizowanie wszystkich funkcji oraz na zaspokojenie najbardziej specyficznych wymagań: nic prostszego i szybszego.